TV SHOWS
WHAT I'M WATCHING NOW

Game of Thrones

Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. 

The Man in the High Castle

Představte si, že druhá světová válka dopadla tak, že Spojené státy ovládli nacističtí Němci s japonskými spojenci. Je rok 1962 a USA jsou nyní rozdělené na tři části. Východní ovládá nacistická vláda, západní Japonci a mezi nimi je pak neutrální území. Mezi těmito částmi však nepanují úplně ideální vztahy. A navíc se napříč sociálními skupinami začne šířit video, které detaily a průběh války vykresluje jinak, než se píše v učebnicích. Pravý čas na revoluci.  

Naruto Shippuden

Pokračováním anime NARUTO. Pojednává nadále o našich starých hrdinech s rozdílem toho, že jsou zde o dva a půl roku starší. Naruto se vrací ze svého tréningu... A nebyl by to Naruto, kdyby se do nečeho nezapletl. Setkává se s Kakashim, Gai-senseiem, Lee a Sakurou, jejíž síla mnohonásobně vzrosla. Snaží se záchránit Sasukeho ze spárů Orochimara a ubránit se před organizací Akatsuki. 

Two and Half a Man

Charlie je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který s lehkostí dostane každou ženu. Jeho spokojený život v Malibu je ale narušen, když se k němu nastěhuje jeho bratr Alan, který se právě rozvádí. Alan navíc není sám - má osmiletého syna Jakea. A ten dá Charliemu teprve zabrat... 

The Shannara Chronicles

Snímek zachycuje dobrodružství mladíka z rodu Ohmsfordů, který se spolu se svými nejbližšími a na popud tajemného mága v černém plášti - Allanona - vydává na dlouhou strastiplnou pouť. Cílem této cesty má být záchrana posvátného elfího stromu, který chrání celou zemi od útočících hord démonů.

The Walking Dead

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. 

Vikings

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek. 

Fear the Walking Dead

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, bývalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. 

Arrow

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. 

The Flash

Jako malý chlapec se Barry Allen (Grant Gustin) stal svědkem záhadné vraždy jeho matky, z které byl nespravedlivě obviněn jeho otec. Barryho se poté ujali detektiv Joe West a jeho dcera Iris, která je jeho nejlepší kamarádkou. Barry se vypracuje ve forenzního analytika policie Central City. Je odhodlaný vyřešit nevysvětlitelné, nemožné, záhadné případy, motivován smrtí své matky a hledáním jejího skutečného vraha, který vlastní záhadné schopnosti. 


THE WALKING DEAD

Na TWD jsem se začal dívat o prazdninách 2015. První díl mě moc nadchnul, takže jsem pokračoval dále. Během jednoho dne jsem zvládl 3 série! Ano, 3 série! Taky mě potom šíleně bolela hlava -.-. Moji oblíbenou postavou se stal Rick, Daryl a Glenn, ale nejradši mám Ricka. Je neuvěřitelný čím si prošli a udivuje mě jejich silná vůle - lidská vůle. Tak jako oblíbence mám taky neoblíbence: Morgan, Guvernér. Nejvíc se mi zatím líbí poslední série, která se odehrává v Alexandrii. Občas se ztrácím na všech místech, kde skupina post-apokalyptických přeživších byla a proto jsem pro vás našel tuhle skvělou Google mapu s vyznačenými místy. Místa jsou postupně rozdělený podle sérií odkaz zde. Jsem TWD-Freak a nejlepší je potkat někoho stejného jako si ty. Na filmu se mi líbí jak se z vystrašených lidí stávají postupně tvrdí zabijáci, kteří se s ničím nepáraj. Nové díly vycházejí v U.S.A každou neděli. U nás se objeví nový díl každé pondělí (s titulkama). Dívám se na stránce serialycz.cz.

Doporučuju vám zkusit hru TWD od studia Telltale games. Hra má skvělý příběh, prostředí a hudbu. Je lehce propojená se seriálem. Na začátku budete chvíli hrát s Glennem, který vás později opustí a vydá se do Atlanty. Výborně je zvládnutý příběh hry, který vás nutí se zamyslet nad každým krokem, který uděláte. Hra je dostupná na PC a na mobilní zařízení. Vyzkoušíte si jaké to je žít v zombie světě, kde na vás číhá všude nebezpečí. To nejdůležitější co potřebujete k plnému zážitku ze hry, je dobrá angličtina. Bez ní přijdete o hodně. Pokud budu mít čas natočím nějaký let's play, ale moc se mi do toho nechce. Hrál bych hru po druhé a znám všechny "překvápka". Tak uvidíme...

Komiksovou předlohu jsem zatím nečetl, protože komiksy nepatří zrovna k levným záležitostem.

Jen tak pro zajímavost. Existuje zombie-škola, kde nabírají do seriálu nové "zombíky". Učíte se chodit a vydávat zvuky jako zombie. Ostatní za vás odvedou skvělý maskéři a počítač.


VIKINGS

Irsko-kanadský seriál nemám ještě zkouknutý celý. Vyšli 3 série a nyní vychází 4-tá. Já jsem skončil u druhé. Takže vám toho ještě moc nepovím. Hlavní postavou je Ragnar Lothbrok, jarl který se svůj severský lid vede na nájezdy do Anglie. Příběh se odehrává v 8. století ve Skandinávii. Ragnar Lothbrok, noý jarl, se potýká nebezpečím, intrikám a zradám na každém kroku. V seriálu je skvěle zachyceno prostředí Skandinávie. Tvrdé, nehostinné a kruté ke všem živým tvorům. Nechybí tu krev a seriál si libuje v násilí, které doplňuje skvělé boje zachycující běsnící severní může v touze po krvi. Pohled do zkrvavených a špinavých tváří barbarů vás přirazí k zemi. Jenom tak si užijete zvuky seker, které drtí lebky nepřátel, štíty co praskají pod náporem úderu a meče, který prochází hrudí protivníků. Zapomeňte na hollywoodskou akci. Tohle je na úplně jiné úrovni. Nechť vás vůle Ódinova provází. Práva podívaná právě začíná!