C U P  OF  T E C H
Komentáře ze světa moderních technologií

27 October 2016

Pixel the new phone made completely by Google...

Google před nedávnem vydal svůj vůbec první mobil, na kterém pracoval sám. Zároveň, ale pohřbil řadu Nexus. Google tím nepohřbil jenom řadu Nexus, ale z mého pohledu i celou obchodní strategii a image jakou si s Nexusy vybudoval. Nexusy byly mobily a tablety navržený Googlem, ale vyrobeny výrobcem mobilů, se kterým Google podepsal smlouvu (např.: HTC, Huawei, LG). Poslední Nexusy vyrobil LG (5X) a Huawei (6P). Cílem Google bylo nabídnut slušný stroj za přijatelné peníze. Čím víc byly Nexusy úspěšnější tím víc SE Google odkláněl od své původní myšlenky. Došlo to až k bodu, kdy se  Google rozhodl pro "rebranding". Řada Nexus byla definitvně ukončena.


Google se chytl obchodní strategie Applu. Pixel nabízí špičkovou výbavu za ne "moc přívětivé" ceny. Cena Pixelu přesáhla hranici 20 tisíců. Nabízí se ve dvou velikostech 5" a 5,5". Jeho design mě moc nenadchnul: neurazí, ale ani nenadchne. Ale chybu považuju hlavně to, že za mobil který stojí více než 20 tisíc nedostanete voděodolnou konstrukci. I přesto se mi Pixel líbí. Na víc je to přímý konkurent pro iPhone 7. 

V novým Pixelu najdete nový Google asistenta, který nakope zadek Siri od Applu. 


1 May 2016  

Jaký mobil si mám koupit? 

Po dlouhém uvažování mezi Huawei Mate 8 a Huawei P8 Premium jsem se rozhodl pro P8. Oba nabídnou skvělý design, ale cenou jasně vyhrává P8. Fotoaparát je jednoznačně lepší v P8, ačkoli kvalitou nestačí na konkurenci jako Samsung Galaxy S6 nebo iPhone 6), stále se jedná o skvěle fotící mobil.Pro bežné nenáročné uživatele jako jsem já, bohatě stačí. Tak snad se už tenhle týden dočkám :).

HUAWEI P8 Preimum Gold Dual Sim

 • LOŇSKÝ VLAJKOVÝ MODEL
 • 5,2" IPS SKVĚLÝ DISPLEJ
 • CELOKOVOVÁ KON., PLASTOVY PŘEDĚL NA ANTÉNY
 • LTE: PLNÁ PODPORA/NFC: ANO
 • SENZOR OTISKU PRSTU: NE
 • RAM 3GB, 64 GB
 • MICROSDXC AŽ DO 128 GB
 • ANDROID 5.0 LOLLIPOP, EMUI
 • RYCHLÝ,SVIŽNÝ, STABILNÍ
 • FOTO 13 MPX DOBRÁ KVALITA, PŘEDNÍ 8MPX
 • VIDEO FULL HD (1980X1080)
 • PROCESOR HUAWEI KIRIN 930 - RYCHLÝ
 • JEDNODENNÍ VÝDRŽ

10 March 2016 

Wowww slyšeli jste ty nové skvělé novinky? Byl předběžně vydán nový Android Google N. Každým rokem Google uvolňuje testovací verzi Androidu až na vývojářské konferenci Google I/O, která se tento rok koná od 18. do 20. května. 

Co bude nového...

V nové verzi bude integrovaná služba Split Screen. Pokud nevíte co to je...
Split Screen je vlastně funkce, která vám umožňuje používat více aplikací na jedné obrazovce. Možná si říkáte, že bude funkce dostupná pouze pro tablety. Omyl! Funkce bude dostupná také pro všechny mobilní zařízení. Samozřejmě, že funkce bude lépe fungovat na větších displejech.
Dále bude přidána funkce PIP (Picture in Picture), kdy si budete moci zobrazit plovoucí okno s přehrávaným videem kdekoliv na ploše. Majitelé Samsungu už mají tyto funkce už nějakou dobu jako součást jejich nadstavby Touchwiz. A bývají velmi často prezentovány v reklamách např.: na Samsung Galaxy Note. 

Ach ten Android... 

Většina přístrojů stále běží na systému 5.0 a 5.1 Lollipop (36,1%), dále KitKat 4.4 (34%) a Marshmallow běží na pouhých 2,3%. Což je opravdu velmi tragická, ale pravdivá realita, se kterou musíme počítat. Teď se vás zeptám. Opravdu věříte, že dočkáte nového Androidu N? Já jako uživatel Androidu KitKat nikoli.